Tez savunma sınavı sonucunda başarılı olan, başarısız olan veya uzatma alan her öğrenci; sınav esnasında kullanmış olduğu aşağıdaki formları 3 (üç) iş günü içerisinde eksiksiz bir şekilde doldurarak ve doldurtularak (imzaların mutlaka tamamlanmış olması gerekmektedir) kendi bölüm sekreterliğine teslim etmekle mükelleftir.

 

-  TEZ SAVUNMASI SINAV TUTANAĞI FORMU

 

TEZ SINAVI JÜRİ ÜYESİ TEZ DEĞERLENDİRME FORMU

 

NOT BİLDİRİM FORMU

 

           Tez Savunması Sonrasında Başarılı Bulunan Öğrencilerin Mezuniyetleri İçin Gerçekleştireceği İşlemler

 • Tezinizin, Enstitümüzün Tez Yazım Şablonu ve Tez Yazım Kılavuzuna uygun olarak hazırlanmış olduğundan emin olunuz.
 • Teziniz ciltlenmeden önce "son kontrol için" word formatındaki bir kopyasını gantepenstitu@gmail.com adresine "İsim-Soyisim-Tez Kontrolü" konu başlığı ile bir e-posta oluşturarak gönderiniz. Ayrıca gönderdiğiniz dosyanın adı da "İsim Soyisim Doktora/Yük. Lis. Tezi" olmalıdır).
 • Tezinizin son incelemeleri, Enstitü Araştırma Görevlileri tarafından yapıldıktan sonra sizlere e-posta yoluyla bildirimde bulunulacaktır. Bu aşamadan sonra tezinize son halini verip bastırabilirsiniz. Tezinizin basılı nüshasında "Tez onay sayfası" ile "Etik beyan formu"nda isimleri geçen kişilerin ıslak imzaları bulunmalıdır. Ancak enstitüye CD içerisinde teslim edeceğiniz PDF uzantılı dosyada bu imzalar ve yazara ait kişisel bilgiler (ıslak imza ve tez yazarına ait T.C. kimlik no, özgeçmiş bölümünde doğum yeri-tarihi, e-mail, telefon, adres, fotoğraf, Orcid no vs.) kesinlikle yer almamalıdır. Özellikle tezin ekler kısmına etik kurul raporu ve araştırma izinlerinin eklenmesi durumunda ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara ait e-mail, telefon, adres ve ıslak imza vs. bilgilerin bu eklerde yer almadığına lütfen emin olunuz.   
 • Aşağıda belirtilenleri "Tez Savunma Sonrası Tez Teslim Formu" ile birlikte kontrol ederek tezinizin ciltlenmiş kopyasını Enstitüye teslim ediniz.
 • Başarılı bulunan öğrencilerin belirtilen bu işlem adımlarını Tez Savunma Sınavı Sonrası En Geç 1 Ay İçinde tamamlamaları gerekmektedir. Ayrıca yeni yapılan bir düzenleme gereği; "öğrencinin mezuniyet tarihi, tez savunmasını gerçekleştirdiği gün değil tezini enstitüye teslim ettiği gün" olarak kabul edilecektir. 

                     

           Enstitü Müdürlüğüne Teslim Edilmesi Gereken Evraklar

 1. Enstitüye 2 (iki) adet basımı yapılmış, imzaları tamamlanmış kapaklı tez kitapcığı. (Not:Enstitünün Alacağı Tez Kitapçığı 2 Adettir, ayrıca tez danışmanı veya sınav jürileri için tez kitapçığı basılması gerekiyorsa danışmanınızla irtiibata geçmeniz gerekmektedir) 
 2. Tez Veri Giriş Formu Çıktısı (Islak İmzalı)
 3. Tezin ve Özetlerin Yüklendiği 1 Adet CD
 4. Tez Savunma Sonrası Tez Teslim Formu 

                     

          Tez Tesliminde CD İçerisinde Olması Gerekeneler

 • 1 adet PDF uzantılı CD (Dosya adı, "tez referans numarası" olmalıdır ve yukarıda belirtildiği üzere Tez onay sayfası ile etik beyan formunda isimleri geçen kişilerin imzaları kesinlikle bulunmamalıdır. Tez yazarına ait kişisel bilgiler (ıslak imza, telefon numarası, e-posta adresi vs.) kesinlikle yer almamalıdır.)
 • Türkçe ve İngilizce özet (Word formatında olmalıdır)
 • Asetat kalemi ile CD üzerine isim soyisim ve tez referans numarası yazılmalıdır.

     Yukarıda belirtilen işlemleri yaptıktan sonra Enstitü tarafından gerekli incelemeler yapılacak ve mezuniyet işlemleriniz başlatılacaktır. Ardından Gaziantep Üniversitesi Öğrenci Otomasyon Sistemi tarafından telefonunuza veya e-posta adresinize "Mezuniyet işlemleriniz başlamıştır." mesajı gönderilecektir. Bu mesajın akabinde işlemleriniz tamamlanınca "Mezuniyet işlemleriniz tamamlanmıştır." mesajı gönderilecektir. Bu gönderimin ardından mezuniyetinizi E-devlet portalında görebilir ve bu portaldan mezuniyet belgenizin çıktısını alabilirsiniz.

 

     Not:   Diploma İşlemlerinde Bilgi İçin Ens.Öğr.İşl.Memuru  Cemil HOCAZADE   (0 342 360 12 00 dahili 3754) ile iletişime geçebilirsiniz.

               Tez Teslim İşlemlerinde Bilgi İçin Enst.Büro İşl.Memuru  Mehmet SEYMEN  (0 342 360 12 00 - dahili 3755) ile iletişime geçebilirsiniz.