Mezuniyet İşlemleri İçin Yapılacaklar  (Tez Savunma Sınavı Sonrası En Geç 1 Ay İçinde)

Tezinizin başarılı bulunması halinde;

 • Enstitümüzün Tez Yazım Şablonu ve Tez Yazım Kılavuzuna uygun olarak hazırlanmış olduğundan emin olunuz.
 • Teziniz ciltlenmeden önce "son kontrol için" word formatındaki bir kopyasını gantepenstitu@gmail.com adresine "İsim-Soyisim-Tez Kontrolü" konu başlığı ile bir e-posta oluşturarak gönderiniz. Ayrıca gönderdiğiniz dosyanın adı da "İsim Soyisim Doktora/Yük. Lis. Tezi" olmalıdır).
 • Tezinizin son incelemeleri, Enstitü Araştırma Görevlileri tarafından yapıldıktan sonra sizlere e-posta yoluyla bildirimde bulunulacaktır. Bu aşamadan sonra tezinize son halini verip bastırabilirsiniz. Tezinizin basılı nüshasında "Tez onay sayfası" ile "Etik beyan formu"nda isimleri geçen kişilerin ıslak imzaları bulunmalıdır. Ancak enstitüye CD içerisinde teslim edeceğiniz PDF uzantılı dosyada bu imzalar ve yazara ait kişisel bilgiler (ıslak imza ve tez yazarına ait T.C. kimlik no, özgeçmiş bölümünde doğum yeri-tarihi, e-mail, telefon, adres, fotoğraf, Orcid no vs.) kesinlikle yer almamalıdır. Özellikle tezin ekler kısmına etik kurul raporu ve araştırma izinlerinin eklenmesi durumunda ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara ait e-mail, telefon, adres ve ıslak imza vs. bilgilerin bu eklerde yer almadığına lütfen emin olunuz.   
 • Aşağıda belirtilenleri "Tez Savunma Sonrası Tez Teslim Formu" ile birlikte kontrol ederek tezinizin ciltlenmiş kopyasını Enstitüye teslim ediniz.
 1. 2 Adet Ciltlenmiş Tez Kitabı
 2. Tez Veri Giriş Formu Çıktısı (Islak İmzalı)
 3. Tez Onay Sayfası Çıktısı (Islak İmzalı)
 4. İngilizce-Türkçe Özet Çıktısı
 5. Tezin ve Özetlerin Yüklendiği 1 Adet CD

CD İçinde Olması Gerekenler

 • 1 adet PDF uzantılı tez (Dosya adı, "tez referans numarası" olmalıdır ve Tez onay sayfası ile etik beyan formunda isimleri geçen kişilerin imzaları kesinlikle bulunmamalıdır. Tez yazarına ait kişisel bilgiler (ıslak imza, telefon numarası, e-posta adresi vs.) kesinlikle yer almamalıdır.)
 • Türkçe ve İngilizce özet (Word formatında olmalıdır)
 • Asetat kalemi ile CD üzerine isim soyisim ve tez referans numarası yazılmalıdır.

     Yukarıda belirtilen işlemleri yaptıktan sonra Enstitü tarafından gerekli incelemeler yapılacak ve mezuniyet işlemleriniz başlatılacaktır. Ardından Gaziantep Üniversitesi Öğrenci Otomasyon Sistemi tarafından telefonunuza veya e-posta adresinize "Mezuniyet işlemleriniz başlamıştır." mesajı gönderilecektir. Bu mesajın akabinde işlemleriniz tamamlanınca "Mezuniyet işlemleriniz tamamlanmıştır." mesajı gönderilecektir. Bu gönderimin ardından mezuniyetinizi E-devlet portalında görebilir ve bu portaldan mezuniyet belgenizin çıktısını alabilirsiniz.

 

     Not: Diploma teslim süreci ile ilgili olarak Öğrenci İşleri sorumlusu Cemil HOCAZADE ile iletişime geçiniz. (Dahili Tel: 3754)